АУСТРИЈСКИ КАНЦЕЛАР "НЕУТРАЛАН": Напади Кијева на руску територију дозвољени

Новости онлајн

18. 06. 2024. у 11:23

УКРАЈИНСКИ удари на територију Русије у оквиру сукоба су дозвољени, рекао је аустријски канцелар Карл Нехамер у интервјуу за „Ноје цирхе цајтунг“.

АУСТРИЈСКИ КАНЦЕЛАР НЕУТРАЛАН: Напади Кијева на руску територију дозвољени

Фото: Профимедиа

- Према међународном праву, такви напади на Русији су дозвољени - рекао је Нехамер.

Истовремено, аустријски канцелар тврди да је Аустрија неутрална земља и да не пружа Кијеву војну помоћ.

Подсетимо, портпарол Кремља Дмитриј Песков је рекао да земље НАТО-а свесно подижу ниво ескалације провоцирајући Украјину да настави бесмислени рат.

То ће, како је рекао, имати последице и нанеће велику штету интересима оних држава које су се определиле за ескалацију сукоба.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО:

РАКЕТНЕ ВЕЖБЕ У АТЛАНТИКУ: Бродови руске флоте стижу на Кубу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?