ИСЛАМИСТИ УЗЕЛИ ТАОЦЕ У РУСКОМ ЗАТВОРУ
ЗАТВОРЕНИЦИ у руском граду Ростову на југу земље узели су двојицу радника затвора као таоце, због чега су безбедносне снаге хитно упућене тамо.
Фото: АП
То је објавио Ројтерс, позивајући се на Федералну затворску службу Русије.
Наводи се да су петорица затвореника, који су узели таоце, саопштили да су присталице Исламске државе и затражили аутомобил и безбедан излаз из затвора.
Руска агенција РИА Новости је јавила, цитирајући неидентификоване изворе, да су затвореници у чијим рукама се налазе таоци, оптужени за тероризам.
РТ је објавио, позивајући се на локалне званичнике, да се све десило у притворском центру и да су преговори с отмичарима у току.
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Дрон-бомбардер успешно тестиран у зони специјалне операције; Мађарска спремна да буде посредник са Русијом
16. 06. 2024. у 07:39 >> 21:44
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)