ЈОШ ЈЕДНА ОСТАВКА У КИЈЕВУ: "Сам сам донео одлуку..."
ШЕФ Државне агенције за обнову и развој инфраструктуре Украјине Мустафа Најем поднео је данас оставку.
Фото: pixabay
- Сам сам донео одлуку због системских препрека које ми не дозвољавају да наставим да ефикасно спроводим своја овлашћења - навео је Најем на свом Телеграм каналу.
Према његовим речима, од новембра прошле године тим Агенције почео је да се суочава са сталним противљењем, отпором и стварањем лажних препрека, укључујући и кашњење у плаћању одбрамбених утврђења.
Најем је поздравио рад своје агенције на обнављању путева и мостова у поново заробљеним областима, изградњи водовода након уништења бране Каховка и заштити енергетске инфраструктуре Украјине усред руских ваздушних удара.
Министар инфраструктуре Олександр Кубраков рекао је да Најем није разговарао са њим о смени.
Како наводи Ројтерс, и Кубраков и Најем, који је именован у јануару 2023. године, помогли су у откривању корпуције у земљи.
- Не искључујем могућност да ће временом бити покушаја да се дискредитује наш рад. Заправо, то се дешава већ дуже време - рекао је Кубраков.
БОНУС ВИДЕО: РУСКИ СУПЕРСОНИЧНИ ЛОВЦИ: Погледајте ловце Су-34 који користе муницију достављену из ваздуха
Препоручујемо
"МАКРОН И ШОЛЦ СУ СРАМОТА ЗА ЕВРОПУ" Володин оштро поручио: Нек поднесу оставке
10. 06. 2024. у 08:10
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)