ОРБАН ИСПРОЗИВАО ЕУ: Када би они желели да буде мир, прекид ватре би наступио за 24 часа, али...

Дејана Калинић
Дејана Калинић

08. 06. 2024. у 08:30

РУКОВОДСТВО ЕУ могло би да заустави сукоб у Украјини за 24 сата да жели, међутим, они желе директан сукоб с Русијом и крећу се ка томе, изјавио је премијер Мађарске Виктор Орбан.

ОРБАН ИСПРОЗИВАО ЕУ: Када би они желели да буде мир, прекид ватре би наступио за 24 часа, али...

Фото: Профимедиа

- Када би руководство ЕУ сада желело да буде мир, прекид ватре би наступио на фронту за 24 сата. Требало би само да кажу: ‘Драги Украјинци, неопходан је прекид ватре, морате да станете, нећемо више давати ни оружје ни новац док се не обустави ватра и не почну преговори’. Бивши амерички председник Доналд Трамп то може да среди за дан - рекао је Орбан у интервјуу за ТВ2.

Орбан је додао да ако западне земље наставе да доносе одлуке о слању Украјини оружја све већег домета истим темпом као и до сада, ускоро ћемо се приближити последњој тачки након чега ће се западноевропски или амерички војници појавити у Украјини.

- Овог тренутка смо на неколико центиметара од директног сукоба - упозорио је он и додао да лидери ЕУ то желе.

Подсетимо, Орбан се у марту састао са Трампом који је рекао да неће давати новчану помоћ Украјини ако поново постане председник, а Европа без Америке не може да финансира тај сукоб и он би онда завршио.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: БИТКА ЗА КАРТУМ: Погледајте снимак

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница

ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...

24. 03. 2026. у 22:24

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА Милановић изненадио изјавом: Она је фасада и надоградња, и то док траје...

"ИМА ЖИВОТА И БЕЗ ЕУ - ОНА ЈЕ САМО СЕНЗАЦИЈА" Милановић изненадио изјавом: "Она је фасада и надоградња, и то док траје..."

ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић примио је данас у Загребу македонску председницу Гордану Сиљановску Давкову и поручио да процес приступања њене земље предуго траје, да не може да даје савете, али да има живота и без Европске уније (ЕУ).

25. 03. 2026. у 10:29

Коментари (0)

МЕЧ ОДЛУКЕ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ: Победа у Виторији је императив за чету Саше Обрадовића!