"ПРЕДСЕДНИК ФРАНЦУСКЕ БЛЕФИРА" Вашингтон пост: Макрон би се могао наћи у незгодној позицији због овога
ФРАНЦУСКИ председник Емануел Макрон блефира када предлаже слање војних инструктора у Украјину, могао би се наћи у незгодној позицији ако руски лидери прозре његов блеф, наводи се у тексту Вашингтон поста.
Фото: Профимедиа
Како се наводи, Макронова нова идеја делује амбициозно и ризично, упркос чињеници да је планирано да инструктори буду распоређени далеко од прве линије фронта. Овим предлогом Макрон настоји да створи „стратешку двосмисленост“, тако што ће натерати Москву да нагађа шта он намерава да уради уз помоћ ових инструктора.
Проблем је, како наводи лист, у томе што ће, уколико се овај блеф открије, француско руководство имати озбиљније и непредвидљивије последице у поређењу са испорукама Кијеву различитих система наоружања које раније Кијеву ускраћивао.
Лист напомиње да за Макрона ситуацију компликује чињеница да он практично није припремио француско друштво за погибију суграђана у Украјини. Осим тога, већина главних француских савезника у НАТО-у, који се и сами снажно противе распоређивању својих трупа у Украјину, мало је вероватно да ће ући у директну конфронтацију са Русијом због могућих жртава међу француским инструкторима, наводи се у тексту.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ВОЈНА ВЕЖБА - Погледајте Туркменистанску армију на делу
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)