НАТО АВИОНИ У МИСИЈИ ШПИЈУНИРАЊА: Пратили белоруско-руске летачке војне вежбе
АВИОНИ НАТО-а за радарско осматрање на небу изнад Пољске и балтичких земаља помно су пратили заједничке вежбе руског и белоруског војног ваздухопловства, саопштио је заменик команданта белоруског Ратног ваздухопловства и ПВО снага, начелник авијације Леонид Давидович за телевизију СТВ.
Фото: принтскрин
-Током активне фазе војних вежби, на небу изнад Пољске и балтичких земаља непрестано се налазило неколико авиона за радарско осматрање и контролу великог домета. Били смо свесни да они прате све наше летове, прате наше активности, рекао је Давидович.
Према његовим речима, у Белорусији су „одавно научили да на њих реагују“.
-На одређени начин им се супротстављамо, предузимамо мере како би се смањила ефикасност њихове обавештајне службе, објаснио је он.
Он је напоменуо да је током заједничких белоруско-руских летачких вежби 27-31. маја био укључен већи део авијације белоруског ваздухопловства, „односно, на овај или онај начин у вежбама су учествовале све ваздушне базе и сви типови авиона“.
-Максимална ангажованост људства, максималан опсег извршених задатака. Током вежби смо размењивали искуства, наравно, више руски пилоти са нашим пилотима, додао је он.
У периоду од 27. до 31. маја, у оквиру унапређења јединственог регионалног система ПВО Белорусије и Русије, под руководством команданта Ратног ваздухопловства и снага ПВО у Белорусији су одржане заједничке летачко-тактичке вежбе снага и средстава ваздухопловних и ПВО снага Белорусије и Ваздушно-космичких снага Русије. Током вежби одрађивани су задаци покривања државних и војних објеката од ваздушних напада.
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини
Препоручујемо
РЕКОРДНА УБОЈИТОСТ ЛАНЦЕТА У МАЈУ: На фронт стиже још моћнији руски дрон (ВИДЕО)
02. 06. 2024. у 19:00
КОЛИКО БИ ТРЕБАЛО ДА СТАВИТЕ У КОВЕРТУ "ДА СЕ НЕ ОБРУКАТЕ" Од цифре да се заврти у глави, детаљна рачуница
ЦЕНА столице на свадбама у Србији ове сезоне кошта и до 120 евра по госту, а у коверту не би требало ставити мање од 100 евра, "да се не осрамотите" где год да сте на весељу - неважно да ли у Београду, Врању, Суботици, Лозници, Бору...
24. 03. 2026. у 22:24
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)