"МИСЛИМ ДА ЋЕ ИЗГУБИТИ КИЈЕВ": Бивши агент ЦИА изнео нове податке, сумња да ће и ови градови ускоро пасти

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

02. 06. 2024. у 17:26

УКРАЈИНА би могла да изгуби контролу над великим градовима, укључујући престоницу, сматра бивши агент ЦИА Лари Џонсон.

МИСЛИМ ДА ЋЕ ИЗГУБИТИ КИЈЕВ: Бивши агент ЦИА изнео нове податке, сумња да ће и ови градови ускоро пасти

Фото: Профимедиа/Илустрација/Википедија

- Мислим да ће изгубити Кијев, изгубиће Одесу и Николајев. Знате шта се дешава на фронту, видео сам јуче мапу- рекао је он за Јутјуб канал „Дајалог воркс“ (Dialogue Works).

Према речима експерта, руска војска се креће напред на многим правцима, приморавајући Оружане снаге Украјине да на те линије довлаче резерве. Међутим, украјинска војска нема толико резерви, а Оружане снаге Русије су надмоћније и по бројности и по опремљености.

- У неком тренутку то ће се сломити, а када се то догоди, говорио сам да они немају положаје, добро утврђене положаје на које би могли да се врате - закључио је Џонсон.

Руска војска се у последње време активно креће у дубину одбране непријатеља у Харковској области и већ је заузела неколико насеља. У суботу је начелник руске обласне администрације Виталиј Ганчев изјавио да је ослобођена половина Волчанска, а Оружане снаге Украјине су, према његовим информацијама, нагомилале према граду велике резерве.

Руски министар одбране Андреј Белоусов саопштио је у петак да је Украјина у мају ове године изгубила више од 35 хиљада војника и више од 2,7 хиљада јединица оружја. Такође је напоменуо да западне земље испоручујући Кијеву оружје, предавајући обавештајне податке и обучавајући украјинске војнике, ескалирају и продужавају оружани сукоб у овој земљи.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ВЕЛИЧАНСТВЕНИ ВУЛКАН НА ИСЛАНДУ - Погледајте ерупцију беса коју избацује Гриндавик

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БОГ МЕ СПАСИО НАЈГОРЕГ: Аутобус висио над литицом, Босиљчић умало страдао на велики празник - Велику Госпојину славим као други рођендан