ВАТИКАНСКИ ИСТРАЖИТЕЉ: Позвао епископе да пријаве сумње на злостављање деце
СВЕШТЕНИК и шеф дисциплинског одељења доктринарне канцеларије Ватикана (ДДФ) Џон Џозеф Кенеди данас је позвао свештенике широм света да пријаве уколико сумњају на сексуално злостављање деце.
Фото: Танју/АП
-Желим да се сви случајеви изнесу на видело, како би црква била транспарентна. Бринем за земље и свештенике од којих не добијамо пријаве. Боље би било да камион пун случајева стигне (испред наше канцеларије), да можемо да очистимо ово, рекао је Кенеди новинарима на маргинама конференције о сексуалном злостављању деце у Италији.
Није рекао за које нације или епархије сумња да не пријављују случајеве злостављања деце, преноси Ројтерс.
ДДФ је раније била критикована због недостатка транспарентности, али је Кенеди признао да постоји проблем, као и да ће ускоро бити промена.
Свештеник, који ради за кардинала блиског папи Фрањи, је истакао да 77 одсто случајева којима се он бави укључују сексуално злостављање деце.
Папа Фрања и његов претходник Бенедикт XВИ су обећали да неће толерисати злостављање деце, али критичари тврде да реформе нису биле довољне да се искорени насиље и помогне жртвама.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕР: Лет СУ-25 у борбеним мисијама изнад зоне сукоба у Украјини
Препоручујемо
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)