АМЕРИЧКИ ЗВАНИЧНИК САОПШТИО: Ево да ли ће САД учествовати на мировном самиту о Украјини
САД ће учествовати на мировном самиту који Украјина организује у Швајцарској следећег месеца, изјавио је данас амерички званичник, али је одбио да каже ко ће присуствовати или на ком нивоу ће присуствовати САД, пренео је Ројтерс.
Фото: Pixabay
Председник Украјине Владимир Зеленски апеловао је раније данас на светске лидере, поред осталих и на америчког председника Џозефа Бајдена и кинеског лидера Си Ђинпинга да се придруже самиту јер су, како је навео, напори глобалне већине најбоља гаранција да ће све обавезе бити испуњене.
Зеленски је, у обраћању светским лидерима из Харкова уочи мировног самита у Швајцарској, поручио да не постоји нација која може сама да заустави сукоб у Украјини и да је за то "потребан ангажман светских највиших званичника и позвао их да се у што већем броју придруже самиту".
Кинески председник Си Ђинпинг изјавио је почетком месеца да ће Пекинг подржати сваку мировну конференцију о Украјини коју одобре и Москва и Кијев.
Портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је да су било какви разговори о Украјини без Русије бесмислени и да су, у ствари, "преговарачки процес без сврхе", док је министар спољних послова Сергеј Лавров рекао да неке земље које намеравају да учествују на скупу о Украјини планирају да то учине само како би објасниле бесмисленост одржавања таквог догађаја без учешћа Русије и на основу ултиматума.
(РТ Балкан)
БОНУС ВИДЕО: ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЏЕНИН: Најмање осам убијених
Препоручујемо
ШТА СЕ ДЕСИ КАДА БУДЕ РУСКОГ МЕДВЕДА: Лавров - Народ се уједини као никад
26. 05. 2024. у 16:23
ЗЕЛЕНСКИ СЕ ОБРАТИО НА РУСКОМ ЈЕЗИКУ: Сумња у његов легитимитет му „не смета много“
26. 05. 2024. у 08:34
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)