АПОКАЛИПСА У НЕМАЧКОЈ: Све је потопљено, у току евакуација (ВИДЕО)

18. 05. 2024. у 13:34

ОБИЛНЕ кише довеле су у петак до поплава и активирале клизишта у западној Немачкој. Зграде у главном граду Сарбрикену и другим општинама морале су бити евакуисане због пораста водостаја.

АПОКАЛИПСА У НЕМАЧКОЈ: Све је потопљено, у току евакуација (ВИДЕО)

Foto: Profimedia

Министарство унутрашњих послова у Сарбрикену издало је саопштење о "великом подручју погођеном поплавама“, а најјаче је погођен југоисточни део савезне државе. Засад нема информација о повређенима, рекао је портпарол министарства.

У делу Сарбрикена Волклингену улице су искључене с електричне мреже због поплава. Снабедвање питком водом је ипак осигурано, саопштили су из општине у петак касно увече.

- У Волклингену се очекују милионске штете, посебно у приватном сектору, кажу у општини.

Поплављени домови за пензионере

Сарбрикен, као и неколико округа, прогласио је стање велике штете. Неколико зграда у граду морало је бити евакуисано. Град је организовао алтернативни смештај у школама и телефонску линију за грађане. Погођени су и неки домови за пензионере.

Немачка метеоролошка служба упозорила је на континуирану јаку кишу у раним јутарњим сатима у суботу, посебно у подручјима западно од Рајне. Након тога очекује се лагани престанак падавина.

Канцелар Олаф Шолц отказао је предизборни наступ планиран за суботу у Сарбрикену. Уместо тога, посетиће Сарбрикен заједно с премијерком покрајине Анке Рехлингер како би стекао увид у ситуацију на терену, најавио је портпарол владе у Сарбрикену увече.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку

ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.

22. 02. 2026. у 18:50

Коментари (0)

ПЛАЧ КОЈИ ЧУЈЕШ НИЈЕ ТУГА Ово је песма коју је Радован Караџић из затвора написао својој супрузи Љиљани: Љубљена моја, све је исто