ЛОНДОН У СТРАХУ ЗБОГ ОФАНЗИВЕ У ХАРКОВУ: Камерон - То је изузетно опасно

Марко Колашинац
Марко Колашинац

12. 05. 2024. у 17:33

МИНИСТАР спољних послова Велике Британије Дејвид Камерон изразио је забринутост због напредовања Оружаних снага Русије у Харковској области.

ЛОНДОН У СТРАХУ ЗБОГ ОФАНЗИВЕ У ХАРКОВУ: Камерон - То је изузетно опасно

Foto: Printskrin

- То је изузетно опасно - рекао је Камерон у интервјуу за ТВ "Скај њуз", описујући ситуацију у којој се Кијев нашао на фронту у Харковској области.

Међутим, како је додао, Запад се нада да ће украјинске снаге успети да задрже своје положаје у овој години.

Подсећамо, Министарство одбране Русије саопштило је да су јединице руске групе "Север" током офанзиве у протекла два дана ослободиле девет насеља у Харковској области. Украјинске власти објавиле су евакуацију становника пограничних насеља.

(Рт.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (1)

ТУКАО МЕ ЈЕ СВАКИ ДАН: Гоца Лазаревић проговорила о тешкој прошлости - Много сам се намучила, све је било сурово