ПАРАДА ПОБЕДЕ ОДРЖАНА У РУСКОЈ БАЗИ У СИРИЈИ: Совјетски народ је тај који је ослободио Европу од фашизма
ВОЈНА парада, посвећена 79. годишњици победе совјетског народа у Другом светском рату, одржана је и у руској ваздухопловној бази „Хмејмим“ у Сирији, саопштило је Министарство одбране Русије.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација/Википедија
- У пешачком делу параде учествовало је преко 1.200 руских и сиријских војника - наводи се у објави.
Иза парадних јединица ваздушне базе на аеродром је изашло више од 55 јединица војне технике. Колону је предводио совјетски тенк Т-34-85 и возило са минобацачем из времена
Великог отаџбинског рата. За њима су ишли тенкови Т-72БЗ и Т-90, оклопни транспортери БТР-82А, те оклопна возила „ВПК Урал“, „Тигар“ и „Тајфун-К“.
Командат групе Оружаних снага Русије у Сирији, генерал-потпуковник Сергеј Кисељ честитао је војницима Дан победе.
- Прошло је много година од Другог светског рата, али значај велике победе совјетског народа над фашистичким освајачима не бледи и преноси се с генерације на генерацију. Совјетски народ је тај који је ослободио народе Европе од фашизма - истакао је Кисељ у свом говору.
(Спутњик)
Препоручујемо
ДРАСТИЧАН ПОТЕЗ МАЂАРОВЕ ВЛАДЕ! Ако не смање потрошњу — следи ИСКЉУЧЕЊЕ!
01. 08. 2026. у 22:11
ШПАНСКА „ЦРВЕНА ЛИНИЈА”: Заштитна баријера дуга 500 метара на морској граници
01. 08. 2026. у 21:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
МАСОВНО ЗАТВАРАЊЕ ПЛАЖА У ЦГ: Вода опасна за купање, амбуланте пуне болесне деце - и на Словенској плажи забрањено купање
НА НЕКОЛИКО популарних плажа у Црној Гори уведена је забрана купања након што су анализе показале да морска вода није безбедна.
30. 07. 2026. у 16:55 >> 18:54
Коментари (0)