НАПАДНУТА БИВША ГРАДОНАЧЕЛНИЦА: Нови инцидент - Непознати мушкарац је ударио торбом напуњеном тешким предметима
НЕМАЧКА полиција саопштила је да је бивша градоначелница Берлина, сенаторка Франциска Гифај нападнута у локалној библиотеци, где ју је непознати мушкарац ударио са леђа торбом напуњеном тешким предметом и потом побегао.
Фото: АП
Напад на Гифај, која је сада министарка Берлина за економију и чланица странке СПД канцелара Олафа Шолца, лакше је повређена. Напад на Гифај је последњи у низу напада на немачке политичаре, преноси Ројтерс.
У Немачкој су четири тинејџера под истрагом након што је немачки члан Европског парламента пребијен док је лепио плакате СПД у Дрездену, после чега је хоспитализован и оперисан у недељу.
Пре тог напада, у истом граду је нападнут и активиста Зелене странке док је лепио плакате.
БОНУС ВИДЕО: ПРОТЕСТАНТИ У ИЗРАЕЛУ: Пожар на улицама Тел Авива
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (1)