"ШТО СТЕ БЛИЖЕ РАТНОЈ ЗОНИ, ТО ЈЕ ВЕЋА ЦЕНА КОЈУ ПЛАЋАТЕ" Орбан: Мађарска ће повећати издвајања за одбрану, ако се рат у Украјини продужи
03. 05. 2024. у 10:13
МАЂАРСКА ће морати да повећа потрошњу на одбрану и следеће године ако се рат у Украјина продужи и 2025. године, смањујући на тај начин износ расположивих средстава за остале трошкове, изјавио је данас мађарски премијер Виктор Орбан.
Повезане вести
МАЂАРСКА ОДБАЦИЛА ПЛАН ЕУ О УКРАЈИНИ Орбан: Кијев тражи ресурсе за наредних десет година који би Мађарску задужили деценијама
ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан изјавио је данас да би ресурси које Украјина тражи за наредних 10 година могли да покрију исплату свих пензија у Мађарској наредних 40 година или све субвенције за породичну подршку наредних 60 година.
08. 01. 2026. у 10:49
ЕВРОПА ЋЕ ДОЧЕКАТИ БОЖИЋ БЕЗ РАТА Орбан упозорава: Претња још није прошла
ЕВРОПА ће дочекати Божић без рата, али ратна претња није прошла, јер неки политичари желе да је увуку у директан сукоб са Русијом, изјавио је мађарски премијер Виктор Орбан за телевизију ТВ2.
22. 12. 2025. у 22:33
"АКО УКРАЈИНА ПАДНЕ, ТО ЋЕ БИТИ КАТАСТРОФА ЗА МАЂАРСКУ": Орбан изнео језиву прогнозу
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да његова земља није заинтересована за пад Украјине, јер би то постао озбиљан проблем за Мађарску.
21. 12. 2025. у 15:57
"ПРОТИВИМО СЕ КОРИШЋЕЊУ РУСКЕ ИМОВИНЕ" Орбан: Мађарска није ушла у тај воз
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је у Бриселу да би коришћење замрзнуте руске имовине за потребе Украјине могло да се протумачи као "објава рата" и да би Европску унију то директно увукло у сукоб и оценио је да је спречавање такве одлуке "велики успех".
19. 12. 2025. у 07:45
ЗА МАЂАРСКУ ФИНАНСИРАЊЕ КИЈЕВА ИЗ ЗАЈЕДНИЧКОГ КРЕДИТА НИЈЕ МОГУЋЕ Орбан: Идеја да ЕУ користи замрзнуту руску имовину је мртва
ИДЕЈА да Европска унија користи замрзнуту руску имовину, која се углавном налази у Бриселу, како би финансирала Украјину мртва је јер постоји мањина која је против тога, изјавио је данас мађарски премијер Виктор Орбан.
18. 12. 2025. у 10:30
Најновије из рубрике
СПРЕМНИ ЗА УДАР НА КИНУ База на острву магешима: Нова главобоља за Пекинг (МАПА)
НА малом јапанском острву Магешима, 900 километара од Шангаја, у току је изградња војне базе. Она би могла постати кључни елемент у будућој одбрамбеној стратегији Јапана и Сједињених Држава.
10. 01. 2026. у 00:55
ИНВАЗИЈА ИЗ ТУНИСА МАСЛИНОВИМ УЉЕМ: Европска унија помаже пољопривредницима са севера Африке, изазивајући гнев ратара на Старом континенту
Европска Унија је отворила врата Тунису који ће производити више маслиновог уља од Италије. После увођења нултих царина, како би се помогли туниски пољопривредници, ова северноафричка земља избила је на друго место, после Шпаније, по производњи, спремна да „нападне“ Италију.
10. 01. 2026. у 00:14
ПРОВОКАЦИЈЕ СА ЈУГА Дрон упао у ваздушни простор: Оволико му је Ким дозволио да лети
СЕВЕРНА Кореја саопштила је данас да је Јужна Кореја послала још један дрон у севернокорејски ваздушни простор 4. јануара, кршец́и суверенитет земље, јавила је севернокорејска новинска агенција КЦНА.
09. 01. 2026. у 23:45
ТРАМП ПОРУЧИО: Нафтне компаније које улажу у Венецуелу добиће безбедносне гаранције
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да ц́е америчке нафтне компаније које желе да инвестирају у Венецуели добити безбедносне гаранције, које ц́е им осигурати заштиту док послују у тој земљи.
09. 01. 2026. у 23:30
НЕМОЈТЕ ДА МИ ПУЦАМО Трамп о гренланду и ирану: Неопходно је да га поседујемо, оно што је твоје браниш другачије од туђег
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп је рекао да је ради националне безбедности неопходно да Сједињене Државе поседују Гренланд, додајући да само закуп аутономне данске територије неће бити довољан.
09. 01. 2026. у 23:16
Коментари (0)