АЛИЈЕВ: Свет не треба да затвара очи пред "одвратном" праксом неоколонијализма
ПРЕДСЕДНИК Азербејџана Илхам Алијев поручио је данас да свет не треба да затвара очи пред праксом неоколонијализма и да се не може дозволити да неке европске земље третирају друге нације као колоније у 21. веку.
Фото: Архива Новости
- Када смо дигли глас, када смо покренули ово питање током нашег председавања Покретом несврстаних, то није било зато што смо били против било које земље. Само смо били посвећени правди и међународном праву. Свет не треба да затвара очи пред одвратном праксом неоколонијализма. То доводи до асимилације, присилне асимилације. Одржава се на више од 10 француских прекоморских територија. Томе треба стати на крај - истакао је Алијев на церемонији отварања 6. Светског форума за интеркултурални дијалог на тему "Дијалог за мир и глобалну безбедност", који је почео у Бакуу.
Он је подсетио да је у току радови на демаркацији на основу споразума о разграничењу са Јерменијом, који су, како је навео, постигнути без посредника, преноси Азертач.
- То још једном показује да нам посредници нису потребни, посебно они који теже сопственим циљевима. Они не желе да помогну, желе да се мешају у наш регион зарад својих политичких и економских интереса. Желе да долију уље на ову ватру - нагласио је председник Азербејџана.
Алијев је поручио да неће дозволити да се то догоди на Јужном Кавказу и да се после тридесет година сукоба, мир у овом региону може постићи само кроз нормализацију односа између Азербејџана и Јерменије.
Препоручујемо
ПУЦЊАВА НА ДРЖАВНОМ УНИВЕРЗИТЕТУ КЕНТАКИ: Упуцане две особе, колеџ хитно затворен (ФОТО)
09. 12. 2025. у 22:41
ТРАМП ПОХВАЛИО ОРБАНА, ПА РЕКАО: Не, нисам му то обећао, али је свакако тражио
09. 12. 2025. у 22:24
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (3)