ВЕЛИКИ УДАРАЦ НАЈМОЋНИЈЕМ КАРТЕЛУ ПРОПАО: Ослобођен брат нарко-боса из картела Нова генерација Халиска
МЕКСИЧКИ суд донео је данас одлуку о пуштању на слободу из притвора Абрахама Осегуере, брата мексичког нарко-боса, Немесиа Ел Менча Осегуера Сервантеса, из опасног картела Нова генерација Халиска (ЦЈНГ), саопштило је мексичко министарство унутрашњих послова.
FOTO: Tanjug/AP
Осегуера, познатог као и Дон Родо, ухапсила је војска 21. априла, у сарадњи са полицијом, пренео је Ројтерс.
Званичници Националне гарде у Аутлан де Навару, у савезној држави Халиску на западу Мексика, представили су акцију као велики ударац организованом криминалу.
ЦЈНГ се сматра најмоћнијом бандом у Мексику, поред картела Синалоа, јер се обе боре за уносне руте кријумчарења дроге у Сједињене Америчке Државе, као и за многе друге криминалне активности, додаје британска новинска агенција.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)
ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.
14. 01. 2026. у 18:36
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
ГДЕ ЈЕ ДАНАС ЧЕДИНА БИВША ЖЕНА? Јелена ужива у Америци - са новим дечком
ЈЕЛЕНА и Чеда су се развели након 25 година брака у ком су добили четворо деце.
16. 01. 2026. у 09:52
Коментари (0)