НОВА ДРАМА У ЦРВЕНОМ МОРУ: Хути гађали теретни брод под заставом Малте
КОНТЕЈНЕРСКИ брод који плови под заставом Малте нашао се на мети три ракете док је био на путу избеђу Џибутија и саудијског града Џеда, саопштила је данас британска компанија за поморску сигурност Амбри.
Фото: Танјуг/АП
Фирма је, заједно са Британском агенцијом за поморску трговину (УКМТО), добила информацију о инциденту 54 наутичке миље од јеменског града Моха.
Амбри је оценила да је пловило гађано због пословања његовог оператера с Израелом.
Јеменски милитантни Хути, које подржава Иран, од средине новембра циљају бродове у Црвеном мору, тврдећи да нападају пловила у солидарности са палестинским народом у Појасу Газе, подсећа Ројтерс.
Напади Хута у Црвеном мору су пореметили глобални поморски транспорт и приморали компаније да плове дужим и скупљим путем око југа Африке.
САД и Британија су као одговор неколико пута циљале мете ове групе.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ФЛОТА: Вежбе гађања у Јапанском мору
Препоручујемо
НОВИ ОКРШАЈ ИЗНАД ЦРВЕНОГ МОРА: Хитно се огласили Американци - Хути остварују претње
29. 04. 2024. у 06:43
НОВА ДРАМА У ЦРВЕНОМ МОРУ: Британци на удару Хута, лансирано неколико пројектила
27. 04. 2024. у 07:33
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)