ХАПШЕЊЕ ТЕРОРИСТА У РУСИЈИ: Приведен 12. осумњичени за терористички напад на Крокус сити хол

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

27. 04. 2024. у 15:37

БАСМАНСКИ суд у Москви ухапсио је дванаестог оптуженог у случају терористичког напада у Крокус сити холу, Џумохона Курбонова.

ХАПШЕЊЕ ТЕРОРИСТА У РУСИЈИ: Приведен 12. осумњичени за терористички напад на Крокус сити хол

Фото Танјуг/АП

-Уважава се захтев истраге и против оптуженог Курбонова је одређена превентивна мера притвора до 22. маја, објавила је одлуку судија Евгенија Николајева.

У документу објављеном на Телеграм каналу московских судова опште надлежности, наводи се да је нападач одговоран за комуникацију терориста, преноси РИА Новости.

-Истрагом је утврђено да је Курбанов учествовао у обезбеђивању средстава за припрему терористичког акта, укључујући обезбеђивање телекомуникационих средстава припадницима организоване групе и њихово систематско плаћање, наводи се у документу.

Фото Танјуг/АП

Курбанов је приведен 11. априла због "ситног хулиганства", а он се на суду изјаснио да „није нарушио јавни ред и да није користио непристојан језик“, након чега је пуштен.

У пуцњави и пожару у концертној дворани Крокус сити хол у Красногорску у предграђу Москве, 22. марта увече, погинуло је 145 особа.

До сада је ухапшено 12 осумњичених, међу којима су четири држављана Таџикистана, који су, према руском Истражном комитету, били директни извршиоци терористичког напада.

У Дагестану су приведена четири странца који су учествовали у финансирању и обезбеђивању оружја криминалцима.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ! Руси прете Кијеву моћним оружјем: Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар

"НЕ ДИРАЈТЕ НАМ ПАРАДУ!" Руси прете Кијеву моћним оружјем: "Ако испалимо 2или3, то је као нуклеарни удар"

РУСКИ председник Владимир Путин упозорио је Кијев да ће, ако украјински дронови покушају да покваре војну параду на Црвеном тргу у Москви, у знак одмазде уследити масовни ракетни удар на центар Кијева.

06. 05. 2026. у 11:53

Коментари (0)

Прва огреботина на новом аутомобилу највише боли: Ево како да је спречите