ПЕТ ЕВРА ЗА УЛАЗ У ВЕНЕЦИЈУ: Данас почела наплата посете чувеном граду, одржани и протести (ВИДЕО)

ВЕНЕЦИЈА је данас, на велико незадовољство туриста који са свих меридијана свакодневно посећују град на обали Јадранског мора, и званично почела да наплаћује улазак у популарно туристичко место.

ПЕТ ЕВРА ЗА УЛАЗ У ВЕНЕЦИЈУ: Данас почела наплата посете чувеном граду, одржани и протести (ВИДЕО)

Танјуг

Поводом новог правилника, мештани су се окупили у центру града и махали транспарентима на којима је писало "Венеција за све! Зауставите наплату улазница". Окупљени су подигли своје пасоше у вис из револта јер се град ставио у исти кош са тематским парком или музејом, преноси Си-Ен-Ен. Дошло је и до сукоба полиције и демонстраната.

Око 300 људи учествовало је у протесту на Римском тргу. Портпарол градске скупштине Венеције рекао је да је прошло без инцидената упркос томе што су неки млађи демонстранти покушавали да пробију баријеру. У близини главне железничке станице одржан је мањи протест, а Венецијанци су се суочили са градоначелником који је давао интервјуе разним телевизијским екипама.

Пилот пројекат Градског већа у коме ће се посета Венецији наплаћивати почела је данас у 8.00 ујутру и трајаће до средине јула. Током овог периода градски оци планирају да провере да ли ће систем функционисати пре него што постане редовна пракса.

Према ценовнику, свако ко посети Венецију као туриста током дана мора да плати накнаду од пет евра ако стигне на острво између осам и 16 часова.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ СРЕЋНИ ЉУДИ? Морала сам да побегнем...