КРЕМЉ: Систем безбедности у Европи деградиран
ДЕГРАДАЦИЈА европског система безбедности захтева дијалог у области стратешке стабилности, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
Фото Д. Дозет
- Ситуација се мења и та променљивост је, вероватно, узрокована деградацијом система безбедности у Европи. Ово захтева заједнички дијалог у циљу изградње нових режима и новог јединственог погледа на свет на пољу безбедности и стратешке стабилности. Овај дијалог тренутно, нажалост, не постоји, али не кривицом Русије - рекао је Песков новинарима.
На питање новинара да прокоментарише одлуку Турске о обустављању учешћа у Споразуму о конвенционалним оружаним снагама у Европи, портпарол Кремља је оценио да је овај споразум умногоме изгубио на „одрживости због промењених геополитичких услова и стратешке ситуације“.
Претходно, Турска је саопштила да од 8. априла обуставља учешће у Споразуму о конвенционалним оружаним снагама у Европи. У међувремену и Белорусија покреће процес суспензије поменутог споразума.
Подсећамо, Русија је 7. новембра коначно завршила процедуру повлачења из Споразума о конвенционалним оружаним снагама у Европи. Касније су Велика Британија и њени савезници обуставили своје учешће у споразуму.
НАТО је подржао одлуку савезника о обустави учешћа у поменутом споразуму.
Русија је 2007. године суспендовала учешће у Споразуму док земље НАТО-а не ратификују документ и не почну да га испуњавају.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија и Иран са заједничком будућношћу
Препоручујемо
"КИЈЕВУ СЕ НЕ МОЖЕ ПОТПУНО ВЕРОВАТИ": Москва о поштовању Бечке конвенције
09. 04. 2024. у 11:49
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)