ТУРСКА "ЗАВРНУЛА СЛАВИНУ" ИЗРАЕЛУ: Док не дође до прекида ватре у Појасу Газе, укида се једна ствар

Тањуг

09. 04. 2024. у 09:49

ТУРСКО министарство трговине објавило је данас да укида извоз производа из 54 категорије у Израел све док не дође до прекида ватре у Појасу Газе.

ТУРСКА ЗАВРНУЛА СЛАВИНУ ИЗРАЕЛУ: Док не дође до прекида ватре у Појасу Газе, укида се једна ствар

Фото: Илустрација/Unsplash

Ограничење извоза најављено је након што је у понедељак Израел одбацио захтев Турске да се придружи међународним напорима ваздушних пошиљки хуманитарне помоћи за становнике Појаса Газе, а ограничења на извоз укључују, између осталог, производе од гвожђа и челика, опрему и производе за грађевину и машине, преноси Тајмс оф Израел.

Турска, која је осудила Израел због офанзиве у густо насељеном Појасу Газе и позвала на хитно примирје, послала је од почетка рата између Израела и Хамаса десетине хиљада тона хуманитарне помоћи за цивиле у окупираној палестинској енклави.

Сједињене Америчке Државе су прошлог месеца почеле да шаљу помоћ у Газу ваздушним путем заједно са Холандијом, Француском, Шпанијом и другим земљама.
 

БОНУС ВИДЕО: ХАПШЕЊЕ У МОСКВИ - Сумња се да је приведен један од терориста

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута