ЛИБЕРАЛНИ МЕНСТРИМ ПОКУШАВА ДА ЗАВЛАДА: Сијарто - Локални и избори за ЕП кључни за заштиту суверенитета Мађарске
ПРЕДСТОЈЕЋИ локални избори у Мађарској и избори за Европски парламент биће кључни фактори у борби за заштиту националног суверенитета, рекао је данас министар спољних послова Мађарске Петер Сијарто.
FOTO: AP/Tanjug
Говорећи у граду Бекешу на југоистоку земље, Сијарто је оценио да је Мађарска успела да заштити себе и своје интересе у јеку бројних криза последњих година, преноси агенција МТИ.
Он је подсетио на брзу кампању вакцинације током пандемије, владину шему за промоцију инвестиција и способност Мађарске да остане подаље од рата у Украјини "упркос огромном притиску".
- Мађарска је чврсто стајала на једином морално прихватљивом становишту и позивала на мир уместо рата, рекао је Сијарто и додао да је мађарска влада успела да евакуише све мађарске држављане након избијања рата у Појасу Газе и да ослободи све мађарске таоце које је држао Хамас, осим једног.
Сијарто је рекао да је све ово било могуће само због "изузетне политичке стабилности која је постојала у Мађарској".
Он је рекао да ће Мађарска у наредним годинама морати да настави да се брани од "напада" који доводе у питање или "настоје да елиминишу" национални суверенитет.
- Јасно је да овај либерални мејнстрим покушава да завлада над нама и на европском и на глобалном нивоу, рекао је Сијарто и додао да, с обзиром да је Мађарска имала патриотску и суверенистичку владу, може се очекивати и у наредним годинама да ће се наставити борба за заштиту националних интереса.
БОНУС ВИДЕО: Макрон дочекао Вучића испред Јелисејске палате
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)