ГАЛАНТ ПОЗИВА НА ОСЛОБАЂАЊЕ ТАЛАЦА: "Имамо највећу обавезу да вратимо наше заробљенике кући"

МИНИСТАР одбране Јоав Галант каже да верује да је ово "погодан тренутак" за ослобађања талаца у Гази, али да ће то захтевати "тешке одлуке".

ГАЛАНТ ПОЗИВА НА ОСЛОБАЂАЊЕ ТАЛАЦА: Имамо највећу обавезу да вратимо наше заробљенике кући

Фото: Принтсцреен/Јутјуб/Israel National News - Arutz Sheva

Обраћајући се новим војницима који се регрутују у оклопни и борбени инжењеријски корпус, Галант је рекао да "имамо највећу обавезу да вратимо наше заробљенике кући".

Месеци рата у Гази и достигнућа Израела, како каже, "омогућавају нам да будемо флексибилни, да делујемо слободно и да доносимо тешке одлуке како бисмо вратили отете. Верујем да је погодан тренутак, али постоји друга страна која мора да пристане на то".

- После ћемо се вратити у борбу, и учинити све што морамо - рекао је Галант.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље

КАТАСТРОФА Колико Украјина сада има становника - а колико их је било пре рата: бројеви застрашујући, нема људи за обнову земље

НА територији под контролом Кијева остало је између 22 и 25 милиона становника, док ратни губици, масовно исељавање, низак наталитет и убрзано старење становништва гурају Украјину ка демографској кризи која би могла из темеља да промени националну, економску и друштвену структуру земље, пише „Азија тајмс”.

16. 07. 2026. у 19:23

Коментари (0)

ТОС ПРОМОВИШЕ ЛЕТОВАЊЕ У СРБИЈИ: Када детаљно упознате наше прелепе планине, нема шансе да им одолите