ИСТРАЖНИ КОМИТЕТ: Свих 11 оптужених за напад на Крокус у притвору (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

08. 04. 2024. у 15:40

У ИСТРАЗИ о терористичком нападу у концертној дворани Крокус сити хол у близини Москве 22. марта идентификовано је 11 оптужених да су учествовали у нападу и они се сви налазе у притвору, саопштио је данас руски Истражни комитет.

ИСТРАЖНИ КОМИТЕТ: Свих 11 оптужених за напад на Крокус у притвору (ВИДЕО)

Фото Танјуг

Истражни комитет је навео на Телеграму да је дошао до значајних података о околностима припреме терориста за напад, што, како истиче, може указивати на њихову повезаност са украјинским специјалним службама.

- Наставља се испитивање повређених и сведока напада, утврђују се идентитети погинулих у терористичком нападу. Спроводе се истражне радње у циљу идентификације и хапшења других учесника у злочину - извршилаца, саучесника и организатора, истиче се у саопштењу, пренела је агенција Интерфакс.

У терористичком нападу на Крокус сити хол 22. марта, према последњим подацима, погинуле су 144 особе, а повређена је 551 особа.

Истражни комитет истражује кривични случај терористичког напада.

Према наводима истражитеља, ухапшена су четири извршиоца напада, као и особе које су, према наводима Истражног комитета, помагале у припреми напада: обезбедиле починиоцима смештај, возила и пренос новчаних средстава.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - РУСКИ БОМБАРДЕРИ У АКЦИЈИ: Борбена мисија у правцу јужног Доњецка

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ЕКСПЛОЗИЈЕ У ДУБАИЈУ, ДОХИ, ТЕЛ АВИВУ: Иран потврдио смрт Хамнеија (ФОТО/ВИДЕО)

ИЗРАЕЛ и САД извеле су напад на Иран. У Техерану су одјекнуле детонације, а касније су чуле и у другим местима. Како је речено, циљ напада је елиминисање непосредних претњи које долазе од иранског режима. Операција би, према писању медија, могла да траје неколико дана. У целој земљи проглашено ванредно стање. САД су операцију назвале "Епски бес".

28. 02. 2026. у 10:41 >> 22:21

Коментари (0)

ДРАМА! Кошаркаши Партизана заробљени у Дубаију