ЉУДИ ТРПЕ НЕСАГЛЕДИВЕ ПАТЊЕ, УБИЈЕНО ВИШЕ ОД 30.000 ПАЛЕСТИНАЦА: Ситуација у Гази катастрофална, два милиона људи напустило своје домове
КООРДИНАТОР Уједињених нација (УН) за Палестину Џејми Мекголдрик каже да је ситуација у Појасу Газе после шест месеци ратовања "једноставно катастрофална".
Танјуг
"Људи у Гази су претрепли несагледиве патње. Убијено је више од 32.000 Палестинаца, а рањено још 75.000 особа. Два милиона људи је напустило своје домове, а многи од њих и више пута", рекао је Мекголдрик.
Агенција УН за палестинске избеглице УНРWА, која је главна агенција УН-а у Гази, навела је да шест месеци рата у Гази значи "шест месеци бескрајног расељавања" за Палестинце.
Истичу и да је око 1,7 милиона људи принуђено да напусти своје домове.
Препоручујемо
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)