ЖАН МАРИ ЛЕ ПЕН ПОД СТАРАТЕЉСТВОМ ЋЕРКИ: Здравствено стање му се погоршало - "Уморан је и у годинама"

ОСНИВАЧ француске странке крајње деснице "Национални фронт" Жан Мари Ле Пен (95) стављен је, због свог нарушеног здравља и година, под породично туторство, сазнало се у среду у Паризу.

ЖАН МАРИ ЛЕ ПЕН ПОД СТАРАТЕЉСТВОМ ЋЕРКИ: Здравствено стање му се погоршало - Уморан је и у годинама

Фото: Горан Чворовић

Ову правну заштиту над својим оцем вршиће његове три кћерке Мари Каролин, Јан и Марин Ле Пен.

Бивши председник "Националног фронта", странке која је у међувремену променила име у "Национално окупљање", под туторство је стављен још средином фебруара. Његов адвокат Франсоа Вагнер је потврдио да је утврђена цивилна мера правне заштите која одговара туторсву, на захтев породице, и после одговарајућег лекарског прегледа.

Из Ле Пеновог окружења истичу да му се опште здравствено стање погоршало после срчаног удара који је преживео у априлу прошле године.

Истиче се да је утврђена блажа форма туторства и да ће Жан Мари Ле Пен задржати своја права. Кћерке ће само бранити његове интересе.

- Уморан је и у годинама – објаснио је потпредседник "Националног окупљања" и градоначелник Перпињана Луј Алио.

БОНУС ВИДЕО: ЛУКСУЗ НА РУСКИ НАЧИН

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ОБЕЛЕЖИЋЕ 2026. ГОДИНУ: Ко припада БЕТА генерацији?