УЧЕНИК ПОДЛЕГАО ПОВРЕДАМА: Трагедија у школи у Хелсинкију

ЈЕДАН ученик подлегао је повредама задобијеним јуче у пуцњави у основној школи граду Ванта код Хелсинкија, а осумњичени за напад је ухапшен и реч је о дванаестогодишњаку, саопштила је финска полиција.

УЧЕНИК ПОДЛЕГАО ПОВРЕДАМА: Трагедија у школи у Хелсинкију

Фото: Ј. Субин

И двоје рањених истог су узраста. До пуцњаве је дошло у школи Вијертола у Ванти, коју похађа око 800 ученика од првог до деветог разреда, а има 90 запослених.

Родитељи су одвели своју децу из друге школе, удаљене неколико стотина метара од објекта у којем је дошло до напада. Нападач се није опирао приликом хапшења, а ухваћен је у предграђу Хелсинкија, Силтамакију, нешто даље од школе. Он се налази у притвору, а одузето му је оружје. За сада се нико други не сумњичи за напад. На видео снимку који се појавио на друштвеним мрежама, виде се двојица полицајаца како клече поред нападача, који је био лицем окренут ка тлу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

НАПРАВИО САМ ГРЕШКУ Огласио се Исламовић након отказаног концерта у БиХ - Извињавам се свим мајкама Сребренице и свима онима који тугују