"ЗАШТИТИМО УКРАЈИНУ ОД МЕСАРА ПУТИНА": Бајден вређао руског председника - овако му је он одговорио

АМЕРИЧКИ председник Џозеф Бајден поново је увредио руског председника Владимира Путина, говорећи пред бирачима у америчкој држави Северној Каролини.

ЗАШТИТИМО УКРАЈИНУ ОД МЕСАРА ПУТИНА: Бајден вређао руског председника - овако му је он одговорио

Фото: ЕПА

Бајден је изјаву дао у контексту повећања пореза богатима ради издвајања помоћи Украјини.

- Замислите шта можемо да урадимо са овим (приходима од повећаних пореза богатима). Можемо да учинимо толико тога, укључујући да се можемо побринути за то да заштитимо Украјину од месара Путина - нагласио је шеф Беле куће.

Претходно је амерички председник испровоцирао дипломатски скандал назвавши руског лидера „убицом“.

Путин је, коментаришући ове речи, пожелео Бајдену здравље и истакао да је процењивање других људи исто као гледање у огледало.

Након почетка специјалне војне операције у Украјини, Бајден је јавно називао Путина „диктатором“, „касапином“, „ратним злочинцем“ и истицао да „не може да остане на власти“.

Коментаришући раније сличне Бајденове изјаве, портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је да је то недопустива и неопростива реторика једног руководиоца државе од чијих су бомби погинуле стотине хиљада људи широм света.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ЗАЈЕДНИЧКА ВЕЖБА: Кина, Русија и Иран са заједничком будућношћу

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: То је за мене трауматично!