ПРОТЕСТ ПОЉОПРИВРЕДНИКА У БРИСЕЛУ: Блокирани путеви око ЕУ институција
ПОЉОПРИВРЕДНИЦИ су данас поново изашли на протесте у Бриселу и тракторима блокирали неколико приступних путева око европских институција.
Foto: Tanjug
Како преноси Политико, фармери су гађали полицајце јајима, палили гомиле сена и гума, трубили и палили петарде, али су демонстрације ипак биле нешто мирније него фебруарски протести, када је дошло до сукоба са полицијом.
У демонстрацијама су учествовали чланови Федерације младих фармера (ФЈА) и левичарске Уједињене федерације узгајивача и пољопривредних група (ФУГЕА) која је партнер организације Европске координације Via Campesina (ЕЦВЦ).
- Пољопривредници су очајни. Не долазимо овде због наше забаве. Ситуација за фармере у Европи је заиста лоша, рекао је за Политико члан одбора ЕЦВЦ-а, Леонардо ван ден Берг.
Фармери широм Европе већ месецима протестују против бирократије Европске уније, глобалних трговинских споразума и нових еколошких захтева у оквиру Заједничке пољопривредне политике (ЦАП) ЕУ.
- Ми смо и данас овде јер мислимо да је важно задржати притисак и надам се да ће сада коначно послушати наше захтеве, додао је Ван ден Берг.
Демонстранти, између осталог, захтевају фер цене пољопривредних производа, прекид споразума о слободној трговини и реформу Заједничке пољопривредне политике.
БОНУС ВИДЕО: БРУКА: Поглеђате како су Ђиласови и Шолакови медији обележили годишњицу НАТО агресије
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (0)