ЗАШТО ЈЕ ВАШИНГТОН УПОЗОРИО МОСКВУ НА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД? "Лукав план и бескорисна информатичка бука"

Марија Стевановић
Марија Стевановић

24. 03. 2024. у 14:45

ПРЕДСЕДНИК Комисије ОП Руске Федерације за питања суверенитета, патриотске пројекте и подршку ветеранима Владимир Рогов назвао је америчка упозорења о терористичким нападима у Русији лукавим планом и бескорисном информатичком буком која нема специфичности.

ЗАШТО ЈЕ ВАШИНГТОН УПОЗОРИО МОСКВУ НА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД? Лукав план и бескорисна информатичка бука

Фото АП

Амбасада САД у Русији је 8. марта саопштила да прати извештаје о „екстремистичким“ плановима за нападе на велика окупљања људи у Москви, укључујући концерте.

Штавише, након терористичког напада на Крокус, Бела кућа је за РИА Новости саопштила да су САД у марту добиле информацију о припреми терористичког напада у Москви, вероватно на местима где има људи, и поделиле је руској страни.

Заузврат, руски амбасадор у Сједињеним Државама Анатолиј Антонов рекао је за РИА Новости да руска амбасада у Вашингтону није добила никаква обавештења о извештају о предстојећим терористичким нападима у Москви, које је раније објавила америчка дипломатска мисија.

БОНУС ВИДЕО:

Монах Арсеније за "Новости" о терористичком нападу у Москви

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута