"САМО СМО ЧУЛИ ПУЦЊЕВЕ И БУКУ": Потресно сведочење жене која је била у хали у време језивог напада, до детаља описала како је све почело

Дејана Калинић
Дејана Калинић

23. 03. 2024. у 07:20

У МОСКВИ се догодио терористички напад у ком је, према незваничним и непотврђеним информацијама, убијено и повређено на десетине људи.

САМО СМО ЧУЛИ ПУЦЊЕВЕ И БУКУ: Потресно сведочење жене која је била у хали у време језивог напада, до детаља описала како је све почело

Фото: Тањуг/АП

Све је почело када су људи у маскирним униформама упали у приземље зграде и отворили ватру из аутоматског оружја. Медији су пренели да је у тренутку напада у дворани било 6.200 људи. То је број улазница који је продат за концерт бенда "Пикник". Иначе, капацитет кале је 9.500. Такође, у дворани је одржавано и такмичење у плесу.

Поред бројних прича сведока, своју доноси и костимограф Ева Егупова, која је била у Крокус Сити дворани, а медијима је открила како су извођачи евакуисани.

- Изашла сам у првом таласу људи. Када сам чула пуцњаву, била сам позади позорнице, помажући плесачима. Само смо чули пуцњеве и буку. Изашли смо кроз Вегас Кафе. Обезбеђење је одмах отворило тај улаз. Кретали смо се у маси, нико није викао или се гурао. Чувари су одмах отворили улаз, и брзо смо се нашли на улици. Потрчали смо ка тржном центру, тамо су људи паничили и вриштали. Претрчали смо преко моста, били смо са музичарима из оркестра. Када смо били близу цркве [поред тржног центра], видели смо хеликоптер и видели како Крокус гори... Већ смо чули сирене док смо излазили - објаснила је она.

(Телеграф.рс)

БОНУС ВИДЕО: ХАПШЕЊЕ У МОСКВИ: Сумња се да је приведен један од терориста

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ТОТАЛНИ ОБРТ! Партизан демантовао да је потписао уговор са Пењаројом