ПРВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ НАКОН ДРАМЕ У ЈАПАНУ: Познато да ли је било последица по нуклеарну електрану након земљотреса у Фукушими
ЗЕМЉОТРЕС јачине 5,8 степени по Рихтеру који је данас погодио североисточне делове Јапана није изазвао промену нивоа радијације у близини нуклеарне електране, саопштила је компанија "Токио електрик пауер".
Фото Танјуг/АП
Земљотрес, такође, није изазвао никакву ванредну ситуацију у нуклеарним објектима, саопштила је локална служба за ванредне ситуације.
- "Токио електрик пауер" је навео да земљотрес није изазвао штету на угашеној нуклеарки Фукушима 1, а није било извештаја ни о промени нивоа радијације у близини фабрике, пренео је ТАСС.
У саопштењу Јапанске метеоролошке агенције истиче се да је епицентар земљотреса био у близини обале у префектури Фукушима, где су забележени јаки потреси.
Агенција је навела да упозорење на цунами није издато.
БОНУС ВИДЕО: ДР Новости - Када треба почети са анти-аге рутином
Препоручујемо
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)