КИНА ПЕСИМИСТИЧНА ОКО РАТА У УКРАЈИНИ: Ако ускоро не почну преговори, десиће се овакав сценарио
КИНА подржава одржавање међународне мировне конференције коју подржавају и Русија и Украјина, уз равноправно учешће свих страна, изјавио је кинески министар спољних послова Ванг Ји на конференцији за новинаре у Пекингу.
Фото: ЕПА/Министарство одбране Руске Федерације/Профимедиа
- Преговори су фундаментална основа коју Пекинг промовише у циљу политичког решавања украјинске кризе - истакао је министар.
Ванг Ји је оценио да „уколико мировни преговори не почну, неразумевање и нетачне процене ће се акумулирати и преклапати, што ће довести до још веће кризе“.
Према његовим речима, проблеме треба решавати узимајући у обзир „разумне забринутости свих страна, јер у том случају Европа ће дефинитивно моћи да створи уравнотежен, ефикасан и одржив безбедносни систем“.
Подсетимо, Кина је у фебруару прошле године представила план од 12 тачака и позвала на преговоре и свеобухватни прекид ватре, што је Русија поздравила, наводећи да је отворена за постизање циљева специјалне војне операције политичким и дипломатским средствима, док је Зеленски поздравио неке елементе кинеског предлога за прекид ватре, али је рекао да само земља у којој се води рат треба да буде покретач мировног плана.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО: ГЛАСАЊЕ У РУСИЈИ - ИРВАСИ СТИГЛИ ПРВИ
Препоручујемо
КИНА ОЧЕКУЈЕ "ЗЕЛЕНО СВЕТЛО" ЗА ЕУ Ванг Ји: Американци тек треба да испуне обећања
07. 03. 2024. у 07:53
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)