ПАПА ФРАЊА И ДАЉЕ ЛОШЕ: Поглавар Римокатоличке цркве у великом проблему због здравља
ПОГЛАВАР Римокатоличке цркве папа Фрања данас је саопштио да се и даље не осећа добро услед прехладе и скратио је свој говор на недељној аудијенцији на Тргу Светог Петра, пустивши помоћника да прочита припремљени текст.
Фото: Танјуг/АП
Папа Фрања је окупљенима кратак говор образложио тиме што је "још увек прехлађен и не може добро да чита", преноси Ројтерс.
Здравље 87-годишњег папе је представљало проблем у последње две недеље, приморавајући га да откаже неке ангажмане и избегава читање одређених говора.
Ватикан је 24. фебруара саопштио да папа болује од блажег облика грипа, а прошле недеље он је посетио болницу у Риму ради ЦТ скенирања, док је у суботу објављено да пати од бронхитиса.
Папа, који такође има проблема при ходу, на данашњу аудијенцију је по обичају стигао у посебно дизајнираном возилу познатом као папамобил, и дошао до свог седишта уз помоћ штапа, наизглед добре воље.
Осим здравствених проблема, римски бискуп заузет је састанцима, између осталих и оним с немачким канцеларом Олафом Шолцом, одржаним у недељу. Том приликом папа је поновио апел за мир у Појасу Газе.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: ВАЗДУШНИ НАПАД НА СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС: Израелци бомбардовали стамбене зграде у Кан Јунису
Препоручујемо
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (1)