ПРЕДСТАВНИЧКИ ДОМ ДОНЕО ОДЛУКУ: Швајцарска одбила да да право гласа 16-годишњацима

ШВАЈЦАРСКИ Представнички дом одбацио је данас предлог закона којим би грађани право гласа на изборима добили са навршених 16 година.

ПРЕДСТАВНИЧКИ ДОМ ДОНЕО ОДЛУКУ: Швајцарска одбила да да право гласа 16-годишњацима

Foto: АП

Против предлога је гласало 106 посланика, док је 84 било за, преноси Свисинфо.

Тиме је до даљег одбачен нацрт закона, којим је предложено спуштање старосне границе за гласање на изборима.

Посланик Пјеро Маркези је рекао да је проблематично дефинисати различита старосна ограничења за право гласа и право кандидовања на изборима.

Са друге стране, парламентарка Надин Машарт поручила је да су одбацивањем предлога највише погођени млади.

- Они су спремни да учествују у политичком животу уколико им се то дозволи - рекла је Машарт.

БОНУС ВИДЕО: РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС - Амерички тенк у пламену

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво