ПАЛЕСТИНСКА САМОУПРАВА УПОЗОРАВА: Хамас неће бити део владе на палестинским територијама
МИНИСТАР спољних послова Палестинске самоуправе (ПА) Ријад ал Малики саопштио је да верује да Хамас разуме зашто не би требало да буде део нове владе на палестинским територијама.
Фото: Танјуг/АП
Малики је на конференцији за новинаре рекао да је потребна „технократска“ влада, без милитантне групе која води рат против Израела, преноси Тајмс оф Израел.
Министар је истакао да сада није време за националну коалициону владу, будући да би влада која укључује Хамас, била бојкотована од стране многих земаља, као што се то дешавало раније.
- Не желимо да будемо у таквој ситуацији. Желимо да будемо прихваћени и да се у потпуности ангажујемо са међународном заједницом - закључио је Малики.
БОНУС ВИДЕО: РУСИ УНИШТИЛИ ПРВИ АБРАМС - Амерички тенк у пламену
Препоручујемо
ИЗРАЕЛСКИ ВОЈНИ ШТАБ НА МЕТИ: Хезболах извео снажан удар, испаљено на десетине ракета
27. 02. 2024. у 20:29
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (0)