РАТ ПРОТИВ РУСИЈЕ БИО БИ ЛУДОСТ: Одлучне поруке француских политичара

После поруке француског председника Емануела Макрона који је ставио до знања да би евентуално савезници могли да пошаљу трупе у Украјини, ако и када о томе буде постигнут консензус, дошло је до много реакција на домаћој политичкој сцени.

РАТ ПРОТИВ РУСИЈЕ БИО БИ ЛУДОСТ: Одлучне поруке француских политичара

Фото: Профимедиа

- Рат против Русије био би лудост – изјавио је вођа левичара Жан Лик Меланшон.

Слично је реаговао и Оливије Фор, председник социјалиста:

- У реду је подржати украјински отпор. Лудост је ући у рат са Русијом и увући у то цео континент.

Забринути су и крајњи десничари.

- Емануел Макрон се игра војсковође, а уствари говори о животима наше деце с толико несмотрености - поручила је Марин Ле Пен.

Потпредседник Националног окупљања Себастијан Шени истакао је да му све личи на поруку да француске трупе треба да се спремају да ће у једном тренутку бити послате у конфликт који би у суштини прерастао у светски рат, због чега је Макрона оптужио да плаши нацију и уноси забринутост, уместо да смирује ситуацију.

Када би врх земље и донео одлуку да евентуално пошаље војнике у Украјину, за то би претходно требало да буде консултован парламент, где актуелна француска власт нема већину.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

Како смањити надутост и побољшати варење?