ИЗБИО ПОЖАР У АВИОНУ, ПУТНИЦИ ГАСИЛИ ВАТРУ ФЛАШИЦАМА ВОДЕ: Драма на небу (ВИДЕО)

НА лету "Ер Азије" између Бангкока и града Нахон Си Тамарат на југу Тајланда експлодирала је екстерна батерија и у кабини је дошло до пожара, али нико од путника није повређен.

ИЗБИО ПОЖАР У АВИОНУ, ПУТНИЦИ ГАСИЛИ ВАТРУ ФЛАШИЦАМА ВОДЕ: Драма на небу (ВИДЕО)

Фото: Танјуг/АП

Путници су уочили пламенове и дим 30 минута након полетања, након чега је кабинска посада дошла до средњег реда "Ербасовог А320" како би угасила ватру, док су се путници који су седели на тој страни авиона преместили на другу, померајући ствари даље од ватре.

Неки од путника су покушали да угасе пламенове водом из флашице, пре него што је стјуардеса дошла до апарата за гашење пожара и успешно угасила ватру, преноси "Дејли мејл".

У инциденту је изгорело једно седиште, а авион је слетео на време.

Техничари који су прегледали авион након слетања рекли су путницима да се екстерна батерија налазила у мрежици за одлагање ствари у кабини.

Авио-компаније дозвољавају паковање ових батерија само у ручни пртљаг, док је преношење у чекираним торбама забрањено због ризика од од прегревања литијум-јонских батерија и изазивања пожара.

БОНУС ВИДЕО: ПРИНУДНО СЛЕТАЊЕ АВИОНА НА ЊИВУ - Сви путници су преживели

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања

РУСКА ВОЈСКА ЗАТВАРА ОБРУЧ ОКО КРАСНОГ ЛИМАНА: Украјинцима остала само два-три канала снабдевања

РУСКИ оператери беспилотних летелица уништавају преостале канале снабдевања Оружаних снага Украјине у Красном Лиману, изјавио је командир посаде извиђачког дрона 25. комбиноване армије групе трупа „Запад“, познат под кодним именом „Морјак“.

15. 07. 2026. у 16:04

Коментари (0)

РАТ ЗА ФИНАЛЕ: Енглеска против Аргентине у новом поглављу једног од највећих ривалстава светског фудбала!