АНАЛИЗА "БЛУМБЕРГА": Америка у страху - Највећа руска претња је под водом, а не у свемиру

Марија Стевановић
Марија Стевановић

24. 02. 2024. у 09:58

РУСКЕ подморнице представљају претњу за Запад, посебно за подводне комуникационе каблове, изјавио је пензионисани адмирал америчке Ратне морнарице и бивши командант НАТО Џејмс Ставридис, пише „Блумберг“.

АНАЛИЗА БЛУМБЕРГА: Америка у страху - Највећа руска претња је под водом, а не у свемиру

Фото википедија/Bellona Foundation

„Руске подморнице вероватно имају могућност да се спуштају до подводних каблова који су постављени на великим дубинама, и могу да поремете њихов рад“, пише Ставридис у чланку под називом „Најстрашнија нова руска претња је под водом, а не у свемиру“.

Адмирал такође сматра да те подводне комуникације, кроз које свакодневно пролазе бројне финансијске трансакције, нису довољно заштићене. По његовим речима, оне су „Ахилова пета“.

Подсећамо, у Америци су раније упозоравали на „руску претњу“ у свемиру. Како је објаснила Бела кућа, „претња по националну безбедност“, на коју је упозорен Конгрес, односи се на „противсателитско оружје“ које наводно прави Русија. Због тога је амерички председник Џозеф Бајден наложио администрацији да ступи у директан контакт са Москвом.

Руски председник Владимир Путин рекао је да је Русија увек била категорички против распоређивања нуклеарног оружја у свемир. Он је позвао да се поштују сви споразуми који постоје у тој области.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: 

Ко ће бити председник Народне скупштине? ОРЛИЋ: Србију водиће људи који су добили народно поверење

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)

БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.

26. 02. 2026. у 11:01

Коментари (0)

Бледило, главобоља и мањак снаге: Ево шта може да стоји иза ових проблема