ЗАТВОРЕН АЈФЕЛОВ ТОРАЊ: Посетиоце дочекало неугодно изненађење
ЗАПОСЛЕНИ на Ајфеловом торњу у Паризу отпочели су данас штрајк тражећи повећање плата и боље управљање тим спомеником, једном од најпопуларнијих туристичких дестинација.
Фото: АП
Посете Ајфеловом торњу прекинуте су данас, а синдикат ЦГТ, који представља велики број запослених на торњу, саопштио је да је циљ штрајка повећање плата пропорционално приходима од продаје карата и побољшање у одржавању споменика који је у власништву париске општине, преноси АП.
Ајфелов торањ који бележи пораст броја посетилаца уочи Летњих олимпијских игара у француској престоници, обично је отворен 365 дана у години, али је повремено погођен штрајковима.
Торањ је био затворен за посетиоце у децембру цео дан током божићних и новогодишњих празника због штрајка због преговора о уговору којима се одређују услови рада.
Ајфелов торањ посети око седам милиона људи годишње, од чега су три четвртине странци.
Штрајк запослених у Ајфеловој кули само је наставак силних прекида посла радника од почетка године.
Досад су најоштрији и најупорнији у својим захтевима били пољопривредници.
(Република)
БОНУС ВИДЕО: ЕМОТИВАН СУСРЕТ НАКОН ЗАРОБЉЕНИШТВА: Израелску децу коју је ослободио Хамас дочекао њихов пас
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)