ПОСЛЕДЊЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О НАВАЉНОМ: Огласила се његова портпаролка из мртвачнице
КИРА Јармиш, портпаролка руског опозиционог политичара Алексеја Наваљног, који је у петак преминуо у затвору, саопштила је да његовој мајци и адвокатима јутрос није дозвољено да уђу у мртвачницу и да запослени у мртвачници нису одговорили на питање да ли се ту налази тело Наваљног.
Фото: Прес служба суда
- Алексејева мајка и његови адвокати стигли су у мртвачницу рано ујутру. Није им било дозвољено да уђу. Један од адвоката је буквално избачен, написала је Јармиш на друштвеној мрежи X.
Јармиш није навела о којој мртвачници је реч, али је Нова газета јуче објавила да се тело Наваљног налази у Окружној клиничкој болници у Салехарду.
Полиција са Киром Јармиш, сарадницом Наваљног / Фото ТАСС
Руски опозиционар Алексеј Наваљни преминуо је у петак, 16. фебруара, саопштила је Федерална казнено-поправна служба Русије за Јамало-Ненецки округ, додавши да се Наваљни осећао лоше после јутарње шетње и да је изгубио свест, након чега је неуспешно реанимиран.
Наваљни је служио казну затвора од 30 година због оснивања и финансирања екстремистичке организације и њених активности, а био је познат као оштар критичар Кремља.
Препоручујемо
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)