ЊУЈОРК ТАЈМС ТВРДИ: Израел стоји иза удара на цивилну инфраструктуру у Ирану
ИЗРАЕЛ стоји иза два напада на главне гасоводе унутар Ирана ове недеље, који су пореметили доток гаса милионима људи, пише Њујорк тајмс, позивајући се на два западна званичника и војног стратега повезаног са иранским Корпусом Иранске револуционарне гарде.
Фото Танјуг/АП
Ирански министар нафте Џавад Овџи рекао је да је "план непријатеља био да потпуно поремети доток гаса зими у неколико главних градова и провинција".
Он је те нападе назвао "саботажама и терористичким нападима“, али је избегао да за њих јавно окриви Израел.
Оценио је да је циљ напада било оштећење иранске енергетске инфраструктуре и изазивање немира у јавности.
Фото Танјуг/АП
Један западни званичник рекао је за Њуорјк тајмс да је један од напада био углавном симболичан и да је нанео минималну штету, преноси Тајмс оф Израел.
Двојица западних званичника кажу да Израел стоји иза још једне експлозије у хемијској фабрици на периферији Техерана.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
РАИСИ ПОРУЧИО СВЕТУ: Иран ће наставити да развија свој нуклеарни програм
07. 02. 2024. у 22:11
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)