БОРЕЉ ПАСИВНО АГРЕСИВНО УДАРА НА АМЕРИКУ: Ако је ово покољ, можда треба да размислимо о набавци оружја
ВИСОКИ представник Европске уније за спољну политику и безбедност Жозеп Борељ позвао је данас Сједињене Америчке Државе да преиспитају своју војну помоћ Израелу због великог броја цивилних жртава у рату у Гази.
Фото: Принтсцреен/ec.europa.eu
- Па, ако верујете да је превише људи убијено, можда би требало да обезбедите мање оружја како бисте спречили да толики број људи буде убијен. Ако међународна заједница верује да је ово покољ, да се убија превише људи, можда треба да размислимо о набавци оружја - рекао је Борељ новинарима после састанка министара развојне помоћи ЕУ у Бриселу.
Он је подсетио да је амерички председник Џозеф Бајден прошле недеље рекао да је одговор Израела на напад Хамаса 7. октобра био "претеран", а амерички званичници су више пута говорили да је превише цивила убијено у Гази.
Препоручујемо
ЕУ ПРОШИРИЛА САНКЦИЈЕ ПРЕМА БЕЛОРУСИЈИ: "Потези Минска поткопавају демократију"
15. 12. 2025. у 12:39
У АУСТРАЛИЈИ ЗАСТАВЕ НА ПОЛА КОПЉА Албанезе: Пооштрићемо законе о оружју
15. 12. 2025. у 12:39
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (1)