АБАС СТИГАО У ДОХУ НА РАЗГОВОРЕ О ПРИМИРЈУ: Катар игра важну улогу посредника - Да ли је могућ прекид ватре?

Танјуг

11. 02. 2024. у 18:50

ПАЛЕСТИНСКИ председник Махмуд Абас допутовао је данас у Доху на разговоре о обезбеђивању примирја у рату у Гази са катарским емиром Шеиком Тамимом бин Хамадом Ал Танијем.

АБАС СТИГАО У ДОХУ НА РАЗГОВОРЕ О ПРИМИРЈУ: Катар игра важну улогу посредника - Да ли је могућ прекид ватре?

Фото: ЕПА

Палестинска новинска агенција WАФА саопштила је да ц́е се Абас сутра састати са Ал Танијем, али није навела да ли ће се састати и са лидерима Хамаса, групе која је дуго била у сукобу са Абасом и његовом групом Фатах са седиштем окупираној на Западној обали, пренео је Ројтерс.

Палестински амбасадор у Катару Мунир Ганам рекао је данас радију Глас Палестине да ц́е Абас и емир разговарати о напорима да се осигура прекид ватре у Гази са Израелом и начинима повец́ања помоц́и за 2,3 милиона становника те територије.

- Катар игра важну улогу у међународним напорима и посредовању да се постигне прекид ватре. Због тога је координација са Катаром, такође и са Египтом, од посебног значаја, како би се окончала ова агресија на наш народ, рекао је Ганам.

Катар је домаћин шефу Хамаса Исмаилу Ханијеу, као и још једном високом вођи те групе Каледу Мешалу, који се бави питањима дијаспоре у политичкој канцеларији Хамаса.

Хамас је преузео контролу над Газом 2007. од Абаса након кратког грађанског рата са безбедносним снагама које су биле лојалне палестинском председнику.

Абасова власт је углавном сведена на Западну обалу коју су окупирали Израелци, која је већа од Газе, али је такође "разбијена" израелским насељима.

БОНУС ВИДЕО: ВАЗДУШНИ НАПАД НА СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС: Израелци бомбардовали стамбене зграде у Кан Јунису

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Револуција у трансплантацији косе