КРАЈ СУКОБА У УКРАЈИНИ СЕ НЕ НАЗИРЕ: Немачки канцелар и француски премијер о рату на истоку
НА заједничкој конференцији за новинаре са француским премијером Габријелом Аталом, немачки канцелар Олаф Шолц је рекао да Русија скоро две године води против Украјине непомирљив рат и не назире му се крај.
Фото Profimedia
Он је истакао да Европа мора да настави да подржава Украјину.
- Чињеница да је Европски савет недавно одобрио средства за буџетску подршку Украјини у наредних неколико година је добар знак. Такође је добро што смо почели да размишљамо о томе како да повећамо нашу европску подршку Украјини - оценио је канцелар, подсећајући да ће Немачка ове године издвојити више од 7 милијарди евра за подршку Кијеву у испорукама оружја.
Он је још једном нагласио да ће се помоћ Украјини наставити све док то буде неопходно.
- Заиста се надам да ће САД и амерички Конгрес ускоро одлучити да финансијски омогуће неопходну подршку - закључио је Шолц.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)