ВЕЛИКИ ПРОТЕСТ У БЕРЛИНУ: Изашло више од 150.000 људи, огласио се и Шолц

ОКО 200.000 људи изашло је на улице Немачке у даљим протестима против крајње десничарске странке Алтернатива за Немачку (АфД).

ВЕЛИКИ ПРОТЕСТ У БЕРЛИНУ: Изашло више од 150.000 људи, огласио се и Шолц

Foto: Profimedia

Око 200.000 људи изашло је на улице Немачке у даљим протестима против крајње десничарске странке Алтернатива за Немачку (АфД).

Протести у суботу одржани су и у Дрездену, Мајнцу и Хановеру у знак све веће узбуне због снажне јавне подршке АфД-у.

- Више од 150.000 људи је на улицама Берлина - рекла је портпаролка полиције Ања Диршке за "Билд" нешто раније, додајући да се протест одвија без инцидената.

Протести против крајњих десничара одвијају се у бројним градовима у Немачкој, паралелно са скупом у Берлину.

Немци протестују након извештаја о недавном окупљању екстремних десничара у Потсдаму, који се залажу за депортацију милиона имиграната, што је изазвало револт бројних Немаца.

Ово је трећа недеља како немачки грађани излазе на улице у знак протеста.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

СРАМ ВАС БИЛО! Фудбалери Швајцарске Џака и Родригез провоцирали - показивали албанског орла пред Мундијал