АМЕРИКАНЦИ ПОД УЗБУНОМ: Војска САД на Блиском истоку стављена у пуну борбену готовост (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ лист The Intercept пише да је америчком контингенту у блискоисточним базама наређено да пређе у пуну борбену готовост.
Фото: Танјуг/АП
Позивајући се на изворе у Пентагону, издање преноси да се наредба односи првенствено на америчке војнике у базама у Ираку.
Појашњава се да је разлог за наређење било могуће учешће америчке војске у операцији Израела у Појасу Газе.
-Јануарски меморандум особљу америчког ваздухопловства описује војну наредбу да буде спремна за брзо распоређивање као подршка трупама у случају копненог умешаности САД у рат Израела са Хамасом”, пише The Intercept.
Издање наглашава да се добијена наредба поклапа са почетком заоштравања ситуације на Блиском истоку након напада проиранских милиција на војну базу Рубкан у Јордану. Аутори у издању сугеришу да би контингент америчког ваздухопловства у Ираку могао бити укључен у узвратне ударе на циљеве повезане са Техераном у земљама региона.
Пентагон је наводно признао да нема доказа о директној умешаности Ирана у напад на базу Рубкан, па се мере одмазде развијају изузетно пажљиво како се не би изазвала озбиљна ескалација.
(ТВ Фронт)
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
Препоручујемо
ХУТИ ПОНОВО НАПАЛИ АМЕРИЧКИ БРОД: Испалили више ракета на пловило у Црвеном мору
31. 01. 2024. у 23:16
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)