МОСКВА О ШИРЕЊУ ОРУЖЈА СУДЊЕГ ДАНА: Русија не планира да распореди нуклеарно наоружање у друге земље - осим у Белорусију
РУСИЈА не планира да своје нуклеарно оружје распореди у друге земље, осим Белорусије, изјавио је заменик министра иностраних послова Русије, представник Русије у БРИКС-у Сергеј Рјабков на прес конференцији након првог заседања.
Фото Танјуг/АП
Дипломата је навео да Русија показује максималну одговорност по питању распоређивања тактичког нуклеарног оружја у Белорусији.
-Распоређивање тактичког нуклеарног наоружања на територији Белорусије се одвија у оквиру супротстављања све агресивнијој и све опаснијој активности Северноатлантског савеза на челу са Сједињеним Америчким Државама, спровођењу тежње Алијансе да нанесе стратешки пораз Русији, проширењу праксе заједничких нуклеарних мисија НАТО-а и још много тога. Са Минском смо одлучили да распоредимо нуклеарно оружје у Белорусији и то је у вези са линијом колективног Запада. Разлика између нас и НАТО је велика, ми показујемо максималну одговорност, подвукао је заменик руског министра.
Рјабков је појаснио да Москва и Минск предузимају те акције у оквиру јединствене Савезне државе која има заједнички безбедносни простор. Заједничке нуклеарне мисије НАТО-а се спроводе на територији и у ваздушном простору држава које су себе „прогласиле за ненуклеарне земље у смислу Споразума о неширењу нуклеарног оружја“.
-Сада западна група и њихови амерички подстрекачи желе да ту праксу пренесу на Азијско-пацифички регион. То умножавање нуклеарних алијанси или квази-алијанси у многим тачкама света је одраз агресивности, непријатељства према мирном развоју оних земаља које се залажу за једнакост, узајамно поштовање и постепени пут цивилизацијских кретања, закључио је он.
Председник Русије Владимир Путин је 25. марта 2023. године објавио да ће Москва, на захтев Минска, распоредити своје тактичко нуклеарно оружје у Белорусији, као и да је то слично томе што САД већ дуго раде на територији својих савезника. Москва је Минску предала ракетни комплекс „искандер“, који може да носи нуклеарно оружје и помогла је да се белоруски авиони модернизују како би могли да носе специјалну муницију.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)