СИГУРАН ПУТ КА ЕКОНОМСКОЈ КАТАСТРОФИ: Украјина разматра радикалне мере због изостанка помоћи Запада

Novosti online

01. 02. 2024. у 17:00

КИЈЕВ планира да предузме радикалне кораке како би надокнадио изосталу помоћ Запада.

СИГУРАН ПУТ КА ЕКОНОМСКОЈ КАТАСТРОФИ: Украјина разматра радикалне мере због изостанка помоћи Запада

Foto AP

Конкретно, они разматрају смањење социјалне потрошње, повећање пореза, па чак и штампање новца, што је сигуран пут ка економској катастрофи, рекла је дописник Вол стрит џурнала Челси Дилејни.

Прошле године ентузијазам САД и ЕУ за подршку Кијеву почео је да јењава. Али потребно је узети у обзир да ће се без помоћи Запада тас у садашњој конфронтацији окренути ка Москви.    

- Мислим да ако Украјина престане да добија помоћ од Запада, како у виду новца за покриће буџетског дефицита, тако и у виду оружја и муниције, заиста ће јој бити тешко да настави борбу са Русијом. На крају крајева, то би могло у потпуности поткопати њену способност да настави сукоб - признала је она.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ИДЕ У ЗАГРЕБ! Жреб је тако одлучио, следи историјско гостовање црвено-белих