ПУТИН: Руски авион оборен помоћу америчког система „патриот“
ЕКСПЕРТИЗА је показала да је авион Ил-76 оборен помоћу америчког система „патриот“, саопштио је председник Русије Владимир Путин.
Фото: Принтсцреен
Како је рекао, управо због тога Русија инсистира на томе да се спроведе међународна истрага. Путин је истакао да не зна и не разуме зашто је Украјина оборила авион у којем је било 65 њихових војника који је требало да буду размењени.
„Украјина вероватно жели да нас испровоцира на узвратне акције“, оценио је руски лидер.
Путин је казао да Москва неће обуставити размену заробљеника са Украјином.
„Нећемо обуставити размену. Морамо вратити наше војнике. Однос украјинских заробљеника који се налазе у Русији и наших који се налазе у Украјини је десет према један, чак и више. Ми ћемо наше војнике вратити, ако украјинска страна буде спремна. Они нам све време шаљу сигнале да су спремни“, рекао је руски лидер на састанку са члановима Изборног штаба.
Такође је скренуо пажњу на то да медији на Западу покушавају да заташкају причу о паду авиона Ил-76, али је поручио да Русија неће заборавити злочине кијевског режима против својих грађана.
Обарање војног авиона Ил-76
Оружане снаге Украјине обориле су 24. јануара изнад територије Белгородске области руски војно-транспортни авион Ил-76 који је превозио украјинске заробљенике на размену. У авиону су се налазиле 74 особе, од којих 65 украјинских војника и сви су погинули. Истражни комитет Русије саопштио је да први резултати истраге пада авиона Ил-76 у Белгородској области указују на то да је летелица гађана противваздушном ракетом са територије Украјине.
Како је саопштило руско Министарство одбране, Кијев је врло добро знао о предстојећем транспорту заробљеника на размену, који је требало да се обави касније у среду.
(Спутњик)
Препоручујемо
ИЗДАТО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ У РУМУНИЈИ: Стиже јака олуја, удари ветра до 90 километара на час
19. 02. 2026. у 14:15
СКАНДАЛ! РАМА ОБЈАВИО СНИМАК РАЗГОВОРА СА ТАЧИЈЕМ: "Срећна независност комаданте, брате мој, грлим те много и волим" (ВИДЕО)
ПРЕМИЈЕР Албаније Еди Рама објавио је снимак телефонског разговора са бившим вођом злочиначке ОВК Хашимом Тачијем, који се тренутно налази у притвору Специјалног суда у Хагу, где је оптужен за ратне злочине и злочине против човечности.
17. 02. 2026. у 20:01
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"МАМА, ЈА ИМАМ РАК": Славица Ђукић Дејановић о борби за живот сина јединца - сам себи дао дијагнозу
"ДУШАН ЈЕ сам себи дао дијагнозу"
16. 02. 2026. у 19:12 >> 19:12
Коментари (0)